1. Sanace dřeva mikrovlnnou technologií

Provádíme speciální sanace dřeva napadeného dřevokazným hmyzem, dřevokaznými houbami a plísněmi mikrovlnou technologií s velmi vysokou účinností.

Tato technologie nachází využití:

- při sanaci již napadeného stavebního i jiného dřeva, krovů, dřevěných stropů, dřevěných podlah, při rekonstrukci staveb, před plánovaným zateplováním či záchraně napadených starých domů a dřevostaveb, kde je žádoucí i zachování historické hodnoty původního dřeva.

- při napadení dřevokazným hmyzem jako je zejména: Tesařík krovový (Hylotrupes bajulus), Červotoč umrlčí (Anobium pertinax), Červotoč rýhovaný (Anobium punctatum), Hrbohlav parketový, Pilořitky, Jádrohlod dubový, dřevokazní mravenci a další.

- také v případě výskytu dřevokazných hub a plísní jako je především: Dřevomorka domácí (Serpula lacrymans), Koniofora sklepní (Coniophora puteana), Trámovka plotní (Gleophyllum sepiarium),  Pornatka, Outkovka a další. V případě potřeby poradíme i s řešením stavebně technologických změn, tedy s úpravami vedoucím k odstranění příčiny vzniku problému, aby se problémy v budoucnu neopakovaly. Možnost konzultace i s dalšími odborníky.

- při restaurování starožitného nábytku a dřevěných předmětů s výskytem dřevokazného hmyzu

- při různých renovacích historických památek a historického dřeva 

Je likvidační pro všechna vývojová stádia dřevokazného hmyzu (vajíčko, larva, kukla, brouk)!
Aplikací se dřevo zároveň vysušuje, provedeme i změření vlhkosti dřeva. Po mikrovlnném ošetření je vhodné (a rozhodně doporučujeme) provést ochranný chemický fungicidní, insekticidní nátěr, nástřik či injektáž, čímž zabráníme recidivě biotických škůdců.

 

stáhnout leták